Galeria Astrofotografii

Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zapomniałeś hasła? Odzyskaj dostęp »
Zobacz więcej
Galeria
Obiekt:

Teleskop:

Detektor:

Montaż:
Autor:
PARTNERZY:

       Astro4U


       ScopeDome

       Planetarium TVP

Koszmar Don Kichot'a...

Autorem zdjęcia jest lokip
Dodaj do ulubionych: autora zdjęcie
Niebo zgłoś naruszenie zasad

raz jeszcze wspomnienie lataData wykonania zdjęcia:2008-08-13
Miejsce wykonania zdjęcia:Słomkowo
Obiekt:Niebo   znajdź inne zdjęcia Niebo
Teleskop:Sigma 10-20   znajdź wykonane teleskopem: Sigma 10-20
Detektor:Nikon D300   znajdź wykonane detektorem: Nikon D300
Montaż:Statyw fotograficzny   znajdź wykonane montażem: Statyw fotograficzny
Espozycja:1 x 121 sek / iso 200 (ilość x czas/iso)
Światłosiła:f/4.5
Ogniskowa:12 mm
5.81 Aktualna ocena:
Oddanych głosów: 31
Zamknięto już głosowanie na to zdjęcie
Komentarzy:10
W ulubionych:0
Wyświetleń:5575

Komentarze do zdjęciaBardzo mi się podoba!

PiotrN 2009-03-19, 18:24 zgłoś naruszenie zasad

Mój Boże Panowie, przecież ja wiem co jest na tym zdjęciu:) Dyskusja zaczęła się od rozrzutu ocen - napisałem, iż fotka mi się bardzo podoba, ale nie pamiętam jak ją oceniłem, i wracając do tematu dyskusji, wtrąciłem, iż być może inni widzieli raczej jej wady niż zalety - choć tak wprost tego nie napisałem, ale podałem wadę widzianą moimi oczyma, a wiem, iż niektórzy raczej oceniają pod kątem wad niż zalet. Podejrzewam, że dłuższa ogniskowa dałaby lepszy obraz gwiazd i być może niektórych to razi w tym zdjęciu. Ja osobiście uwielbiam szerokie ujęcia i dopinguję je jak najbardziej ;p Nikogo urazić nie chciałem i proszę o więcej równie ciekawych szerokich ujęć na naszym portalu:) Pozdrawiam! PS Podoba mi się pomysł na anonimowe foty z ujawnieniem autorów po zakończeniu oceniania - co już kiedyś sam zresztą sugerowałem. Owocnego nieba:)

harryLH 2009-03-19, 02:03 zgłoś naruszenie zasad

Polarna nad wiatrakiem nie bez powodu :) Miał być wiatrak z gwiazd jednak chmury miały inne zdanie.

lokip 2009-03-18, 20:32 zgłoś naruszenie zasad

Jest proste rozwiazanie: ocenianie anonimowych fotek.Do momentu zamkniecia oceniania fotka ma ukryte dane typu ,montaz ,detektor( bo to umozliwia identyfikacje jezeli ktoś uzywa jakiegoś charkterystycznego setupu)Fotka miała by ujawnina tylko obiekt zdjecia, ogniskowa, czasy .I tyle. Głosowanie trwa jakiś określony czas a potem jest zamykane i wtedy fotka jet przypisywana twórcy.Tak jak w normalnym konkursie foto.

noxili 2009-03-18, 11:01 zgłoś naruszenie zasad

Z tym pokazywaniem ocen, to faktycznie było by miło żeby do oceny było uzasadnienie. Jeśli jesteśmy ludźmi na poziomie to błota nie będzie. harryLH nie wiem czy widzisz, ale to zdjęcie ma jednak dużo wspólnego z astro. Może WIelka Niedźwiedzica na pierwszym planie nie jest, ale Mała Niedźwiedzica jest wkomponowana w kadr idealnie: Gwiazda Polarna jest idealnie na lini z pierwszoplanowym wiatrakiem, za co ode mnie duży plus :) (7) Pozdrawiam

PiotrekL 2009-03-18, 09:33 zgłoś naruszenie zasad

Ja natomiast jestem przeciwny podawaniu ocen. Bywałem zarejestrowany na różnych serwisach foto ( tylko nie o tematyce astronomicznej). I maksymalną punktacje dostawały zdjęcia typu "pstryk" (beznadziejne i do niczego),ale ktoś komuś dał maxa i ten ktoś odwdzięczył się tym samym. Albo znajomi dawali sobie najwyższe oceny. Jeśli jednak ktoś ocenił czyjeś zdjęcie w sposób profesjonalny i szczery to zostawał zmieszany z błotem. Pozdrowionka :)

PatrykMlodziejewski 2009-03-18, 05:51 zgłoś naruszenie zasad

Można podawać oceny, które się wystawia, ale wówczas można się też spodziewać niskich not od obrażonego autora - głosowanie niejawne jest raczej bardziej sprawiedliwe, chociaż nie ujawnia kto głosuje "po znajomości". Już nie pamiętam jak oceniłem tą fotkę, ale pamiętam, iż bardzo mi się podobała, chociaż zastrzeżenie miałem takie, że pod kątem astro nie ma tu nic konkretnego, prócz przypadkowych gwiazdek tła - gdzieś tam widać obie Niedźwiedzice, ale to jednak wiatraki są głównym motywem tej fotki. Pozdrawiam:)

harryLH 2009-03-18, 00:51 zgłoś naruszenie zasad

Zawsze można napisać w komentarzu jak ktoś chce się podzielić oceną jaką za daną fotkę wystawił... Mnie się bardzo podoba! (7)

emde 2009-03-17, 16:50 zgłoś naruszenie zasad

szkoda tylko ze nie widac jak kto głosuje....dla mnie fota ciekawa z pomyslem:)))))))

adamb 2009-03-17, 09:44 zgłoś naruszenie zasad

Ale rozrzut ocen! Jakby wiatrakami zasiali : ))) Za to bezsporne jest to, że Piotrek ma głowę pełną pomysłów i oko otwarte na niebanalne kadry. Pozdrawiam!

PiotrMajewski 2009-03-16, 00:00 zgłoś naruszenie zasad

Dodaj komentarz